عضو هیئت رئیسه مجلس: نابسامانی‌های اقتصادی اخیر هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارد

اسدالله عباسی اظهار داشت:‌ علت بروز بسیاری از مشکلات و نابه‌سامانی‌های اقتصاد‌ی در کشور هیچ ربطی به مسئله تحریم‌ها ندارد بلکه به عقیده بنده ریشه اصلی بروز این معضلات به ضعف عملکرد و سوءمدیریت‌ تیم اقتصادی دولت برمی‌گردد.

عضو هیئت رئیسه مجلس عدم توفقیق دولت در تحقق شعارهای رنگارنگش به مردم را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ گرانی،‌ تورم افسارگسیخته،‌ رکود اقتصادی،‌ افزایش نوسانات ارزی،‌ وضعیت آشفته بازار طلا و سکه و مانند این‌ها فشارهای زیادی را بر مردم تحمیل کرده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه دولت در مهار گرانی و برخی حوزه‌های دیگر ناموفق عمل کرده است عنوان کرد: تیم اقتصادی دولت به‌ویژه در یکی دو سال اخیر کارنامه ناموفقی از خود بر جای گذاشته و در برآورد انتظارات به حق مردم توفیقی نداشته است.

عباسی به درخواست تعداد زیادی از نمایندگان مجلس از رئیس جمهور جهت تغییر تیم اقتصادی دولت اشاره کرد و ابراز داشت:‌ نمایندگان مجلس انتظار دارند برای برون‌رفت از چالش‌های موجود اقتصادی کشور یک تیم کارآمد و قوی زمام امور اقتصادی کشور را به دست بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام حمایت مجلس،‌ نهادها و سایر سازمان‌ها از شاکله دولت خاطرنشان کرد:‌ حفظ اتحاد و انسجام ملی در چنین شرایطی بسیار مهم است و باید با در پیش گرفتن روحیه جهادی به مقابله با جنگ اقتصادی غرب علیه نظام و کشور برویم.

وی ‌مجموعه سیاست‌های اتخاذی توسط بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی را مورد انتقاد قرار داد و تصریح کرد: عدم مدیریت در اعطای ارز دولتی به واجدان شرایط و فراهم آوردن زمینه فعالیت افراد فرصت طلب از ضعف‌ها و کم‌کاری‌های بسیار آشکار این دو نهاد دولتی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس به تشکیل کارگروه‌های تخصصی در مجلس جهت کمک به دولت و برون رفت از مشکلات اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ تمام این راهکارها و برنامه‌ها در صورت عدم تغییر رویه فعلی از سوی دولت بدون نتیجه باقی می‌ماند و دستاورد مشخصی نخواهد داشت.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با تأکید بر اینکه دولت باید نیروهای متخصص و کارآمد را وارد جریان اقتصادی کشور کند تصریح کرد:‌ جناحی عمل کردن و سیاه‌نمایی در شرایط کنونی به نفع هیچ کسی نیست بنابراین باید مسیر و زمینه را برای ورود دلسوزان نظام مهیا کنیم.

عباسی به برخی از چهره‌های سیاسی که کارنامه آن‌ها در جریان اتفاقات سال‌های گذشته کاملاً مشخص است اشاره کرد و افزود:‌ همان افرادی که در انتخابات اخیر برای پیروزی شعارهای رنگارنگ سر می‌دادند هم‌اکنون با چرخشی عجیب در حال مأیوس کردن مردم بوده و بر طبل ناامیدی می‌کوبند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر صف‌آرایی نیروهای نظام در مقابل دشمن حقیقی تأکید کرد و اظهار داشت:‌ برخورد و پاسخ صادقانه به مردم از بروز برخی وقایع جلوگیری می‌کند بنابراین بازنگری جدی دولت در بسیاری از عملکردها باید هرچه سریع‌تر به مرحله انجام ‌برسد./تسنیم

افزودن دیدگاه