ظرفیت مدارس رشت برای اسکان مسافران در ایام نوروز استفاده می‌شود

میرشمس مومنی‌زاده در جلسه شورای ترافیک و ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان در فرمانداری رشت اظهار داشت: از زحمات همه همکاران و اعضای این ستاد در طول سال ۹۷ قدردانی می‌کنم.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های بسیار مهم ما در روزهای پایان سال ارائه تسهیلات نوروزی است گفت: شهرستان رشت به‌عنوان مرکز استان گیلان سالانه میزبان میلیون‌ها نفر از سراسر کشور در ایام نوروز است.

وی با اشاره به اینکه نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر در ۴ اسفند تشکیل شده است خاطرنشان کرد: تمهیدات و تدابیر لازم اتخاذ شده و ما طبق وظیفه مسائل را به اعضای دستگاه‌ها یادآوری می‌کنیم.

مومنی‌زاده با تاکید بر تامین نظم و امنیت و همچنین حفظ نظافت و آراستگی شهرستان در ایام نوروز گفت: حفظ نظافت شهرها و روستاها بسیار حائز اهمیت است و این روند باید بعد از تعطیلات نوروز نیز ادامه پیدا کند زیرا بهار و تابستان فصل‌های مناسبی برای گردشگری هستند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت خاطرنشان کرد: نظارت روی عرضه کالا و بررسی کیفیت و نرخ آنها، کنترل ترافیک، سالم‌سازی سواحل، کنترل واحدهای اقامتی و پذیرایی و همچنین نظارت روی واحدهای خدماتی، بهداشتی و امدادی در ایام نوروز باید به‌صورت جدی پیگیری شود.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر نظارت روی عرضه مواد غذایی و کنترل بهداشت در سطح استان افزود: توقف حفاری‌ها، تامین خودروهای مورد نیاز نیروی انتظامی، فعالیت مستمر خانه‌های هلال و فعالیت درست ایستگاه‌های اطلاع رسانی در ورودی شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد.

مومنی‌زاده با اشاره به اینکه باید در پایان تعطیلات روی فروش بلیت‌ها نظارت شود خاطرنشان کرد: لیست کشیک ادارات و برنامه‌هایی که در سطح شهرستان در ایام نوروز اجرا می‌شوند باید به‌صورت کامل و در اسرع وقت در اختیار فرمانداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تمام وقت در ایام نوروز در شهرستان حضور دارد و از بخش‌های مختلف بازدید می‌کند تصریح کرد: به جهت ورود حجم عظیمی از مسافران به استان باید در صورت لزوم و با همکاری آموزش و پرورش از ظرفیت مدارس برای اسکان آنان استفاده کنیم.

مهدی تاک، نماینده اداره کل تعزیرات حکومتی استان گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: در ایام نوروز خارج از نوبت به پرونده‌های تخلف رسیدگی شده و با قاطعیت با آنان برخورد می‌کنیم و از دستگاه‌های نظارتی درخواست می‌کنیم که با گرانفروشی افراد سودجو برخورد جدی کنند.

رئیس کمیته حمل و نقل نیز در این جلسه اظهارداشت: بازدید از پایانه‌های مسافربری و نظارت روی بلیط فروشی و سرویس‌های بهداشتی، برخورد با سد معبرکنندگان، نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی در کلیه راه‌های اصلی و فرعی بخشی از اقدامات ما است.

اردشیر علیزاده با بیان اینکه اگر درباره بازارچه سراوان اقدامی نمی‌کردیم ترافیک سنگینی در آن منطقه ایجاد می‌شد افزود: نباید با متخلفان و کسانی که به قانون احترام نمی‌گذارند مماشات کنیم و از نیروی انتظامی و پلیس راه درخواست می‌کنم که اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند.

جلال برشان، رئیس کمیته خدمات بهداشتی، سلامت و محیط زیست نیز در این جلسه گفت: امسال از ۲۰ اسفند تا ۱۵ فروردین کشیک نوروزی داریم و تاکنون ۱۱ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم ماده غذایی فاسد را معدوم کردیم و آمادگی لازم برای هرگونه همکاری با معاونت غذا و دارو را داریم.

رئیس کمیته نظارت و تنظیم بازار نیز در این جلسه اظهار داشت: کمیته تنظیم بازار روی قیمت کالاها نظارت جدی دارد و هماهنگی‌های لازم برای ارائه کالاهای مورد نیاز به قنادان، میوه فروشان و سایر فروشندگان صورت گرفته است.

حجت پرهیزکار با بیان اینکه ۲۰۰ غرفه در نمایشگاه نوروزی فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: تاکنون ۶۵۵ تن گوشت منجمد گوسفندی و ۱۵۰ تن شکر توزیع شده و ۱۶ مکان در سطح شهرستان برای عرضه کالا در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه برای تأمین شکر مورد نیاز کارخانجات کیک و کلوچه به دنبال جذب سه هزار تن شکر هستیم تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم برای توزیع مرغ منجمد نیز صورت گرفته و قرار است به زودی این کار اجرایی شود.

رئیس کمیته خدمات انتظامی، امنیتی و ترافیک شهری نیز در این جلسه اظهار داشت: اجرای طرح قرارگاه نوروزی از ۱۵ اسفند ۹۷ در شهرستان رشت آغاز شده و برای برقراری نظم و امنیت در این ایام تدابیر لازم اتخاذ شده است.

علی کلاته خاطرنشان کرد: درخواست می‌کنم در روز ۱۳ فروردین ۱۰ دستگاه خودرو در اختیار ما قرار داده شود تا بتوانیم خدمات مناسبی به مسافران و شهروندان ارائه دهیم و نظم و امنیت را تامین کنیم.

رئیس کمیته اطلاع رسانی، تبلیغات، امور فرهنگی و فضای مجازی ستاد سفر نیز در این جلسه گفت: در راستای برنامه ستاد اجرایی خدمات سفر کشیک‌های ما از ۲۰ اسفند شروع به کار کرده و همچنین برای نمایشگاه صنایع دستی در میدان شهرداری رشت نیز مجوز گرفته‌ایم.

حسین میرزایی با بیان اینکه نقشه شهر رشت به شکل بنر در ورودی‌های شهر نصب شده است افزود: نظارت روی کلیه مراکز گردشگری از دیروز آغاز شده و از آموزش و پرورش نیز درخواست کردیم که در صورت لزوم از مدارس برای اسکان مسافران استفاده کنیم.

افزودن دیدگاه