رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان از کشف بیش از ۲ تن انواع موادمخدر در استان خبر داد …

رییس پلیس مواد مخدر گیلان با اعلام این خبر گفت:

در ۱۰ ماه سپری شده از سال‌جاری ۲ تن و ۷۶۲ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده است.

احداله احدی با بیان اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با موادمخدر است، تاکید کرد: مبارزه قاطع و محکم جمهوری اسلامی ایران با موادمخدر از ابتدای انقلاب تاکنون ادامه داشته و در این راه بیش از ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است.

وی تصریح کرد: ۶۸ باند تولید و توزیع موادمخدر سال ‌جاری در استان متلاشی شدند و با تجهیزات نوین می‌توانیم سرعت پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر را افزایش دهیم.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر گیلان با اشاره به اینکه در کشور بیش از ۴۰ میلیون کاربر فضای مجازی وجود دارد بیان داشت: امروزه شاهد هستیم قاچاقچیان مواد مخدر از بسترهای سایبری و مجازی برای توزیع و فروش بهره می‌برند که همه این تحرکات در رصد پلیس قرار دارد اما باید از همه ظرفیت‌های موجود در بحث مبارزه با مواد مخدر بهره کافی و وافی ببریم.

این مقام انتظامی به پیامدهای مصرف مواد مخدر نظیر افت تحصیلی، بی‌نظمی، انزوا، گوشه‌گیری، کاهش اعتبار و جایگاه افراد وابسته به موادمخدر، و طلاق اشاره داشت و عنوان کرد: آشنایی آحاد جامعه با علل و عوامل روی‌آوردن افراد به موادمخدر و روانگردان و بررسی سایر مشکلات شخصی کسانی که در معرض سوء مصرف موادمخدر قرار دارند با ارائه آموزش مهارت‌های لازم و اطلاع‌رسانی به‌موقع، از جمله اقداماتی است که کلیه دستگاه‌های ذیربط موظف به انجام آن هستند.

وی ادامه داد: باید از شیوه‌های عملیات روانی نیز برای ارتقاء آگاهی عمومی و معرفی آسیب‌های مواد مخدر به جامعه بهره برد و پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با همکاری معاونت اجتماعی پلیس استان توانسته در این حوزه اقدامات اجتماعی، فرهنگی و هنری بسیار موثری را انجام دهند.

احدی با بیان اینکه مداخله والدین در امر مقابله با اعتیاد به موادمخدر و روانگردان‌ها بسیار مهم و ضروری است خاطرنشان کرد: همانطور که مردم حاضرند برای تحصیل فرزندانشان و برگزاری کلاس‌های فوق برنامه و جانبی هزینه کنند، باید در امر مقابله با اعتیاد نیز احساس مسئولیت کرده و فرزندان‌شان را برای شرکت در کلاس‌های مهارت‌ زندگی که بسیار مهم‌تر از برنامه‌های یاد شده است تشویق کنند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان با اعلام اینکه کلاس‌های مهارت‌ زندگی چندان میان مردم جا نیفتاده است و باید فضا را اجتماعی کنیم تا خانواده‌ها بدانند که نقاط ضعف و کلیدی فرزندانشان می‌تواند با آموزش شناسایی کنند خاطرنشان کرد: مهارت‌های زندگی آموزه‌هایی برای سربلندی و پاسخ‌گویی به نیازهای کودکان، نوجوانان و جوانان است، باید والدین فرزندان خود را با آموزش این مهارت‌ها در برابر اعتیاد واکسینه کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توسل بر اندیشه، برنامه‌‎ریزی، اشراف اطلاعاتی و تجهیزات به روز می‌توان روند پیشگیری و مقابله با مواد مخدر را سرعت داد و تقویت کرد، البته در کنار این مؤلفه‌ها باید با تکیه بر ابتکار عمل و نوآوری نیز به صورت جدی‌تری با ورود مواد مخدر به کشور مبارزه کرد/

افزودن دیدگاه