رییس سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت: بگذار که دل، حل بکند مساله ها را

در سال ۱۳۹۳ پس از مدتها بررسی و همفکری اعضای کارگروه تخصصی انتخاب روز رشت که با برگزاری نشست های متعدد با استادان، گیلانشناسان، فرهیختگان، فرهنگیان، دانشگاهیان، نخبگان و همچنین انتشار فراخوان عمومی و دریافت نظرات شهروندان، بالاخره ۱۲ دی ماه، روزی که در آن رشت در زمان صفویه به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی گیلان انتخاب شده بود، به عنوان “روز رشت” نامگذاری گردید و نخستین گام برای شناساندن هر چه بیشتر فرهنگ و تمدن این شهر در کشور برداشته شد.

به یقین اعضای این کارگروه که اینجانب نیز افتخار همراهی با آنها را داشته ام معتقد بودند که “روز رشت” باید آنچنان ویژگی ناب و خالصی داشته باشد که بتواند فرهنگ، تمدن و هویت شهرمان را بیش از پیش به ایرانیان و دیگر مردم جهان شناساند و سبب رونق کسب و کار و همچنین بهبود شرایط زندگی شهروندانش شود و علاوه بر آن توجه اذهان و نظرات را به این شهر بیش از پیش جلب کند.

با چنین رویکردی، در سال جاری مدیریت شهری و در راس آن سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با همراهی و حمایت شورای شهر (به ویژه کمیسیون فرهنگی – اجتماعی) تصمیم گرفت تا با توجه به مشکلات اقتصادی پیش رو شهرداری و رعایت صرفه جویی کامل در هزینه ها و اجتناب از بریز و بپاش های مرسوم و با هدف ایجاد لحظاتی شاد و پرنشاط، خاطراتی خوش را برای شهروندان این شهر بوجود آورد.

شهرداری رشت به این منظور برنامه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی را در قالب چهل برنامه ی متنوع در چله انقلاب برای شهروندان شهر تدارک دید.

خوشبختانه تمام برنامه ها با استقبال شایان توجهی از سوی شهروندان همراه شد و شهروندان فهیم علی رغم همه مسائل و گرفتاری های روزمره، تلاش کردند با شرکت در این برنامه ها، لحظاتی شاد را در دفتر خاطرات زندگی خود ثبت کنند.

هر چند که می دانیم طبع شهروندان فهیم رشت آنچنان بلند است که با بررسی شرایط اجتماعی موجود می توانند از کنار کاستی های احتمالی برنامه ها بگذرند، اما این را هم باید عنوان کرد که نه تنها مدیریت شهری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بلکه دیگر دستگاه های فرهنگی نیز در اجرای برنامه سخت کوشانه همراه و همگام مدیریت شهری بوده اند.

ادب حکم می کند که برای لطف و محبتی که مسوولان محترم دستگاه های اجرایی شهرستان با ما در اجرای برنامه های مختلف روا داشته اند دست به سینه احترام بگذاریم و سپاسگزار تلاشها و همکاریهای آنها باشیم.

از نماینده ولی فقیه، استاندار و فرماندار گرفته تا مسئولین و کارگزاران دستگاه های نظارتی، نیروی انتظامی، شورای تامین و همچنین سازمان و ادارات فرهنگی همچون فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کتابخانه های عمومی، مرکز اسناد و کتابخانه ملی، کانون پرورش فکری و… بابت همراهی و همکاری دلسوزانه و صادقانه شان سپاسگزاری کنم.

در پایان لازم می دانم از همراهی، نظارت و همگامی، رییس واعضای شورای شهر رشت به ویژه رییس کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای شهر که شبانه روز پیگیر کارها بودند، نیز سپاسگزاری نمایم، از سرپرست پرتلاش شهرداری به پاس حمایت دلگرم کننده، مدیران و همکاران شهرداری قدردانی می کنم و تلاش یکایک همکارانم در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری را ارج می نهم.

امیدوارم روزی را شاهد باشیم که برنامه های “روز رشت” آنچنان از جذابیت، خلاقیت و گیرایی برخوردار باشد که به طور واقعی شهروندان این شهر گردش اقتصادی، تجاری و رونق کسب و کار خود را با تداوم این برنامه ها در زندگی خود به خوبی لمس کنند/

افزودن دیدگاه