در طول ایام نوروز صورت گرفت؛ جابه جایی ۲۲۸ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان`

محمدرضا نازک کار ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران در رشت با اشاره به اینکه در ایام نوروز ۲۲۸ هزار و ۱۷۲ مسافر به وسیله ناوگان حمل و نقل عمومی استان گیلان جا به جا شده‌اند، اظهار کرد: این تعداد مسافر با ۳۵ هزار و ۶۳۳ سرویس از پایانه‌های استان به مقاصد درون و برون استانی اعزام شدند.

وی افزود: از این تعداد ۶۸ هزار و ۸۲۴ مسافر با اتوبوس، ۶۰ هزار و ۷۲۵ نفر با مینی بوس و ۹۸ هزار و ۶۲۳ نفر نیز با سواری به مقاصد مورد نظر خود عزیمت کردند.

مدیرکل راهداری گیلان در ادامه با بیان اینکه سهم سفرهای درون استانی ۵۵ درصد و سفرهای برون استانی نیز ۴۵ درصد بوده است، گفت: امسال بیشترین آمار جابجایی با ۱۵ هزار و ۶۰۸ مسافر و اعزام ۲ هزار و ۳۲۱ دستگاه وسیله نقلیه در روز ۱۷ فروردین ماه امسال و از شهرستان‌های رشت، انزلی و لاهیجان بوده است.

وی همچنین به بلیط‌های پیش فروش شده برای ایام نوروز نیز اشاره و تصریح کرد: امسال بیش از ۱۴۰ هزار نفر از مسافران بلیط‌های خود را از طریق پیش فروش حضوری و اینترنتی تهیه کرده‌اند.

تردد ۱۱۵ هزار مسافر در مرز زمینی آستارا در ایام نوروز

نازک کار در ادامه با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۷ فروردین امسال بیش از ۱۱۵ هزار و مسافر از مرز زمینی آستارا تردد کرده‌اند، اظهار کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با رشد ۴۱.۵ درصدی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه از این میزان بیش از ۵۸ هزار نفر وارد آستارا و بیش از ۵۶ هزار نفر نیز از مرز زمینی این شهر خارج شدند، گفت: در مقایسه با سال گذشته به ترتیب در زمینه ورود با رشد ۴۷ درصدی و خروج نیز با رشد ۳۶ درصدی مواجه بوده‌ایم.

مدیرکل راهداری گیلان در ادامه با اشاره به ورود ۴۴ هزار گردشگر خارجی از این مرز، افزود: در همین مدت نیز ۴۰ هزار و ۵۰۴ گردشگر خارجی نیز از طریق مرز آستارا از کشور خارج شده‌اند که تعداد گردشگر خارجی ورودی ۱۱۲ درصد و تعداد گردشگر خارجی خروجی نیز ۱۰۹ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه میانگین تردد روزانه مسافر از مرز آستارا در سال گذشته ۳ هزار و ۹۰۶ نفر بوده است، بیان کرد: در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۴۴۵ هزار نفر از مرز آستارا تردد کردند.

افزودن دیدگاه